Що таке IP-адреса і для чого вона потрібна?

IP-адреса – це унікальний ідентифікатор пристрою в комп'ютерній мережі. Він забезпечує його доступність для зв'язку в мережі та потрібен для обміну інформацією.
Найчастіше використовують адреси трьох типів:
  1. Локальна (внутрішній, внутрішньомережева, "сіра") IP-адреса. Таку безкоштовну адресу отримують за замовчуванням усі абоненти TENET. Це зроблено для більшої безпеки мережі TENET та самих абонентів. При цьому Інтернет, цифрове телебачення та інші послуги працюють з нею так само, як і з іншими типами адрес.
  2. Динамічна (реальна, "біла") IP-адреса. Вона може змінюватися при кожному новому підключенні до Інтернету. Вона працює так само, як і локальна, але може бути потрібна, наприклад, для доступу до Вашого комп'ютера з іншої частини Інтернету або онлайн-ігор. Ця адреса теж безкоштовна і її можна замовити самостійно. Ця передплата буде діяти до зміни тарифного плану, замовлення послуги "Перерва" або самостійної відмови від передплати. Реальна динамічна адреса може бути видана лише за умови наявності вільних адрес у момент встановлення з'єднання.
  3. Статична (постійна, незмінна) IP-адреса. Зазвичай вона потрібна для специфічних завдань, наприклад віддаленого доступу до відеоспостереження або організації FTP-сервера. Оренда такої адреси надається за додаткову суму.
Ця інформація виявилася корисною?