Як перевірити швидкість Інтернету?

Точні вимірювання швидкості доступу регламентує прийнятий Україною європейський стандарт ETSI EG 202 057-4:2015. Відповідно до стандарту, вимірювання проводять на спеціальному обладнання та за регламентованою методикою. Так, обладнання абонента замінюють на спеціальний тестовий комп'ютер, а перевірку проводять на спеціальному тестовому сервері. Вимірювання фіксують безперервно протягом доби або календарного тижня, і за результатами дослідження розраховують швидкість доступу до Інтернету згідно з формулою.

Для оцінки можна використовувати сайти типу Speedtest.net. Проте такі ресурси нерідко дають високу похибку у вимірах, оскільки результати залежать від багатьох чинників.

Як звести помилки вимірювання до мінімуму:

  1. вибрати для тестів сервер TENET;
  2. переконатися, що паралельно не йдуть процеси, що витрачають трафік: закачування, онлайн-перегляд відео, оновлення операційної системи, робота торрента тощо;
  3. по можливості перевірити пристрій антивірусною програмою на наявність вірусів;
  4. якщо комп'ютер чи ноутбук підключено за допомогою роутера, підключити комп'ютер чи ноутбук безпосередньо (без роутера);       4.1. при підключенні пристрою Wi-Fi (комп'ютера, смартфона, планшета і т. д.) переконатися, що: пристрій знаходиться в одному приміщенні з роутером; швидкість з'єднання пристрою з роутером дорівнює або більше швидкості поточного тарифного плану; на час перевірки відключити від Wi-Fi всі інші пристрої; уникати під час тестування переміщення пристрою.
Ця інформація виявилася корисною?