Реєстрація, продовження та видалення доменних імен

За правилами ICANN, міжнародних адміністраторів та реєстраторів доменних зон, доменні імена реєструють на фіксований період часу. Найчастіше – на 12 місяців, з можливістю продовження терміну реєстрації.

Незадовго до закінчення оплаченого періоду реєстрації домену, його власнику на електронну пошту надходять повідомлення. У них зазначено дату закінчення сплаченого періоду та вартість продовження на наступні періоди.

Для юридичних осіб продовження домену наступного періоду відбувається автоматично за 7 днів до закінчення оплаченого періоду. Для відмови від продовження домену потрібна відповідна заява. Його оформлюють на офіційному бланку, засвідчують особистим підписом та відправляють у TENET оригінал чи скан-копію.

За відсутності своєчасного продовження реєстрації доменного імені дію домену буде припинено (статус HOLD). Можливість його продовження зберігається протягом 29 днів з дати закінчення оплаченого періоду, потім домен буде видалено з Особового Рахунку.

Адміністратори низки зон після видалення переводять домен у стан Redemption Period терміном до 30 днів. У цьому стані заблоковано будь-які операції з доменом, окрім відновлення власником. Вартість операції відновлення, як правило, у 5-10 разів перевищує вартість реєстрації домену. Після закінчення Redemption Period домен остаточно видаляється з реєстру і може бути зареєстрований будь-яким реєстратором за звичайною вартістю.

Процедура трансферу (перенесення) домену залежить від доменної зони. Почати процедуру трансферу можна за таких умов:

  • до закінчення оплаченого періоду залишилося понад 14 днів;
  • пройшло більше 60 днів з моменту реєстрації або попереднього трансферу (перенесення);
  • отримано код авторизації (AUTH CODE);
  • інформація про адміністративний контакт домену опублікована в whois , актуальна, вказано діючий email;
  • знято блокування трансферу (перенесення) домену.

При трансфері термін реєстрації домену продовжується на 1 рік з відповідною оплатою на Особовому Рахунку.

Ця інформація виявилася корисною?