Як підвищити надійність домашньої Wi-Fi-мережі за допомогою WiFi Analyzer?

Wi-Fi Analyzer (Аналайзер) – це програма, що перевіряє, які канали найкраще підходять і  яка мережа має найстабільніше з'єднання. Додаток надає й іншу додаткову інформацію, таку як IP-адреса, DNS та багато іншого.

Основним її завданням є:

  • проаналізувати розподіл каналів;
  • провести аналіз якості сигналу;
  • провести аналіз інтерференції;
  • видача звітів в обхід інструментів аналізу за типом AirCrack.

Для чого призначений WiFi Analyzer?


Наприклад, в будинку був встановлений роутер, щоб роздавати Wi-Fi. Не завжди буває так, що все працює як треба і стандартні або вироблені налаштування працюють як належить, а сигнал ловиться чітко. Пов’язано це з тим, що в будинку може бути багато Wi-Fi пристроїв, які створюють перешкоди для нормального проходження сигналу. Спричинено це тим, що роутери можуть працювати на декількох каналах, не зачіпаючи один одного. Аби визначити ці канали, використовують аналізатор Wi-Fi. Він допоможе визначити найбільш відповідні канали, які не будуть реагувати на сторонні перешкоди.

До того ж, він багатоплатформовий і підходить для використання на Android (на iPhone немає) і персональний комп’ютер під управлінням ОС «Windows».


Після інсталяції його потрібно просто відкрити і почати перевірку.
По її закінченні ви отримаєте висновок результатів з даними про те, наскільки активно ця мережа застосовується в даному місцезнаходженні, наскільки часто включається роутер. Все це доступно у вкладці властивостей і каналів.


Якщо графіки практично не перетинаються, це значить, що домашній мережі практично не заважає жодне з сусідських підключень. Крім цієї інформації можна дізнатися, наскільки сильний такий сигнал.

Що робити, якщо якість сигналу залишилася колишньою?

Якщо всі налаштування були встановлені вірно, але Інтернет від маршрутизатора все ще досить слабкий, слід спробувати наступне:

  • Встановити свій роутер трохи далі від стіни. Це не тільки може прибрати ряд набридлих перешкод, але і поліпшити якість покриття сигналу. Причиною перешкод також стає будь-яка техніка, що працює в цей момент у квартирі.
  • Переміщати маршрутизатор по будинку до тих пір, поки не буде знайдене ідеальне розташування, що дає найякісніший Wi-Fi сигнал і його швидкість. Тут також багато залежить від техніки, що знаходиться в безпосередній близькості до роутера, а також від товщини стін, які не дають сигналу нормально поширюватися по всьому будинку.
Якщо у вас залишилися питання, зверніться у Відділ технічного супроводу.
Ця інформація виявилася корисною?